REFERANSLARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

Kuruluşumuzdan bugüne ithalat ve ihracatına destek hizmeti sağladığımız emtialar sınırlandırma olmaksızın metalurjik kömür, enerji kömürü, demir cevheri ve pelet ile entegre demir çelik tesislerinde yan ürün olarak üretilen ham benzol ve ham katran gibi kimyasalları içermektedir.

Geçmişte hizmet sağlamış olduğumuz ve günümüzde hizmet ilişkimizin devam etmekte olduğu firmalar madencilik, kimya ve enerji üretimi alanlarında dünyadaki lider kuruluşlar arasında yer almaktadır....

Şirket merkezi Avustralya’nın Perth şehrinde bulunan Rio Tinto demir cevheri grubu, bağlı ortaklıklar ve ortak yatırım iştiraklerinden oluşmaktadır. Rio Tinto demir cevheri grubunun sahibi ve yürütmekte olduğu madencilik ve işleme tesisleri Kuzey Amerika ve Avustralya’da bulunmaktadır. Ayrıca Afrika ve Hindistan’da devam etmekte olan yeni yatırım projeleri mevcuttur.

Rio Tinto Iron Ore >>

IOC, Kanada’nın en büyük, dünyanın ise lider demir cevheri peleti ve konsantre demir cevheri üreticilerinden biridir. IOC, Rio Tinto demir cevheri grubuna bağlı olarak Kanada’nın Newfoundland, Labrador ve Quebec eyaletlerinde faaliyet göstermekte olup, yaklaşık 1900 kişiye istihdam sağlamaktadır. Merkezi Quebec eyaletinin Montreal şehrindedir.

The Iron Ore Company of Canada (IOC) >>


Rütgers, katran kaynaklı kimyasal hammaddelerin Avrupa’daki lider üreticilerinden biri olup, pazarında yaklaşık 150 yıllık liderliğe, dünya çapında yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayan sekiz lokasyonda üretim tesislerine sahiptir. Rütgers, kömürün koklaşma prosesi sonucunda yan ürün olarak elde edilen katranı kullanarak alüminyum ve çelik endüstrilerinde, teknik yağlar, naftalin ve farklı temel kimyasalların üretiminde kullanılan hammaddelerin üretimini sağlamaktadır. Bu temel kimyasallar daha sonra farklı proseslerden geçerek karbon elektrotlar, refrakterler, yapışkanlar, beton yapı sektörü ve birçok farklı kullanım alanında yeralan kauçuklar üretilmektedir.

Rütgers Group >>

Enerji üretiminde yaklaşık 75 yıllık tecrübeye sahip olan Firma, on bir enerji santrali ve iki yüzden fazla yenilenebilir kaynaktan enerji üreten dağıtım tesisi ile Almanya’nın en büyük elektrik üreticilerinden biridir. Uluslararası düzeyde, ülkemiz de dahil üç enerji santraline sahip olan Firma'nın dünya çapında toplam 9,400 megawatt (MW) kurulu güç kapasitesi olup bunun 7,700 MW’lık bölümü Almanya’dadır.

Çekirdek faaliyetlerinin arasında büyük ölçekli enerji santrallerinin planlaması, inşası ve operasyonu bulunmakta olup, ayrıca enerji dağıtım tesisleri ve enerji piyasalarında da faaliyet göstermektedir. Enerji, kömür ve karbondioksit sektörlerinde uzun yıllara dayalı tercrübesi ile geniş bir hizmet ve ürün portföyüne sahip olup aynı zamanda metalurjik kömür ve enerji kömürünün dünyadaki lider tedarikçilerinden biridir.

STEAG GmbH >>