KİŞİSEL PROFİLLER

KİŞİSEL PROFİLLER


Sinan Enç

Kurucu, Yönetici
1970 yılında Southern Illinois Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun olmuştur. Devlet ve özel sektör görevlerinde çalışmış, 1985 yılında Metco Metalurjik Mamüller ve Turizm Ticaret Limited Şirketi’ni kurmuştur..


Oya Enç

Kurucu Ortak, Danışman
1970 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini Avrupa Ekonomik Topluluğu çalışmaları üzerine tamamlamıştır. Dış Ticaret Müsteşarlığı, TÜSİAD, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) ve Marmara Üniversitesi gibi kurumlarda araştırma uzmanı olarak görev yapmıştır.


Ayşe Begüm Demirözü

Yönetici
2003 yılında Southern Illinois Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini Denizcilik, Ticaret ve Finans konulu Master programında tamamlamıştır. 2005-2007 yılları arasında denizcilik sektöründe operasyon ve gemi kiralama asistanı olarak görev yapmıştır. 2007 yılından bu yana Metco Metalurjik Mamüller ve Turizm Ticaret Limited Şirketi’nde yönetici, araştırma ve finans sorumlusu olarak görev yapmaktadır..


Aslı  Enç

Yönetici
2004 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden 2008 yılında tamamlamıştır. 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Master programından mezun olmuştur. 2009-2015 yılları arasında reklamcılık sektöründe Müşteri İlişkileri alanında görev yaptıktan sonra 2015 yılından bu yana Metco Metalurjik Mamüller ve Turizm Ticaret Limited Şirketi’nde yönetici ve finans sorumlusu olarak görev yapmaktadır


Rasim Solmaz


O.D.T.Ü. İdari İlimler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra İ.Ü. İşletme İktisadi Enstitüsü'nde işletme ihtisası yapmıştır. Uzun yıllar Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. ve ERVAKSAN A.Ş.'de uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunmuş, SOLMAZ Demir Çelik firmasının kurucusu ve yöneticisi olarak çalışmıştır. 2013 yılında şirketimize katılan Rasim Solmaz bilgi ve tecrübesini ekibimize katarak yeni iş geliştirme, satış ve pazarlama, ithalat, ihracat konularında uzman olarak görev yapmaktadır.